با سلام وتبریک اعیاد شعبانیه. برای همه ی دوستان آرزوی سلامتی وتندرستی دارم.

ساخت وبلاگ
چکیده : قارچ ها در اکثر گیاهان به جذب مواد غذایی از خاک کمک می کنند ریشه های گیاه با قارچ به طور متقابل همیا... با عنوان : با سلام وتبریک اعیاد شعبانیه. برای همه ی دوستان آرزوی سلامتی وتندرستی دارم. بخوانید :

قارچ ها در اکثر گیاهان به جذب مواد غذایی از خاک کمک می کنند

ریشه های گیاه با قارچ به طور متقابل همیاری سودمندی را به نام میکوریز شامل می شود (Mykes در زبان یونانی قارچ و rhiza ریشه ) .

میکوریز به ویژه ، سازش پذیری مفیدی برای رشد گیاهان در خاک های فقیر است ، تقریبا تمام گیاهان قادر به تشکیل این ارتباط همزیستی هستند ، در صورتی که ریشه های آنها در معرض گونه هایی از قارچ های مناسب قرار گرفته باشند . ریسه های قارچ اطراف ریشه سطح وسیعی فراهم می کنند که آب و یون های معدنی به ویژه فسفات ها سریعتر از ریشه های تنها جذب می شوند .مقداری از آب و یون های جذب شده به وسیله ی قارچ ها به گیاه منتقل می شوند . همچنین قارچ ها اسید ترشح می کنند که قابلیت حلالیت بعضی مواد را در خاک افزایش می دهند و شاید آنها را به اشکال ساده تر برای مصرف گیاه تبدیل می کنند . در نهایت ، قارچ ها ، از فرآورده های فتوسنتزی گیاهان تغذیه می شوند . همین طور قارچ ها به حفظ گیاه در برابر میکروارگانیسم ها ی بیماری زا ی معمول در خاک کمک می کنند .

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت 13:31  توسط DEPZISTGROUP  | 
...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 17 مرداد 1396 ساعت: 2:50